10 Ocak 2013 Perşembe

Ya Sen Naber Ya ?

Her gün yaptığın gibi öğlene hatta akşama kadar uyudun. Sonra uyandın telefonuna gelenleri kontrol ettin, twitter'a girdin, sen uyurken ne olmuş ne bitmiş onu öğrendin. Yataktan kalktın, belki bi duşa girdin, sonra direk mutfağa.. Açık buzdolabı karşısında bi kaç dakika oyalandın, sonra vazgeçtin bilgisayarını açtın. Her türlü sosyal medya sitesine girdin, belki gazetelere baktın.. Üstünü değiştir dışarı çık. Arkadaşlarınla görüştün, konular hep aynı o kızın poposu, bu çocuğun omuzları, bak şu ne yazmış kesin buna yazmıştır... Belki sonra bi dostunla buluşur dertleşirsin biraz.. Sonra başka arkadaşlarının yanına gittin bi kaç bira içtin, biraz fazla mı içtin sen ? Her neyse eve döndün uyuyamadın twitter'a girdin saçmaladın. Sonra o kafayla o tivitleri silmekle uğraştın. Bunları yaparken susuzluktan ölüyosun ama su alıcak halinde yok. Belki kafan biraz dumanlı yine bi şeylere tutuldun.. Sonra bi mesaj geldi telefonuna 'kanka skype', makaranı yaptın sabah oldu uyku vakti geldi.. Uyudun..

Şu an çoğumuzun hayatı bu yukarı da okuduğunuz gibi. Asıl soru 'hayatımız neden böyle?' değil, 'hayatımızın böyle olmasından neden memnunuz?'. Abi şimdi açık konuşmak gerekirse hepimizin hayatında bok gibi giden şeyler var. Aşk, aile, sağlık, para.. Biri doğru gitse ötekini düzeltemiyoruz. Ve bu yaşam biçimi bizim kaçış yöntemimiz. Ne kadar uyursak o kadar az düşünürüz. Ne kadar kafamız iyi olursa o kadar rahatlarız. Ne kadar makara yaparsak o kadar umursamaz oluruz.
Çoğumuzun mantığı aynı ve aynı yöne doğru ilerliyoruz.
ARKADAŞLAR BÜTSÜZ GEÇİLEBİLİYO !
Ama okula gidenler geçebiliyo biz değil. Sanal çevremizi genişletip onu reele taşıyan insanlarız biz. Çünkü reel çevremiz artık bize yetmiyo. Çünkü insanların bizi anlamadığını düşünüyoruz (ki cidden anlamıyolar bence). Biz uzaylı değiliz abi bu kadar kasmayalım kendimizi. Herkes herkesi anlar ama aynı şeyleri aynı şekilde hissedemez sadece bu kadar basit. Ve biz bunu dünya meselesi haline getiriyoruz. Pardon da şu an benim sorunlarım hanginizin sikinde ? Şu an tamamen yazının çizgisinden çıktım ve nereye gidiyo bilmiyorum.

Her neyse biz bunları yaşarken (yani kaçarken) kimse bize çıkıp sen napıyosun arkadaş bi kendine gel demiyo. Demiyo abi dese de ne kadar içten ? Bence içten falan değil. Ama emin olun ki bunu size çok içten bi şekilde soruyorum
'Ya sen nabersin ya ?'.

2 yorum: