22 Ocak 2013 Salı

Ben Kimim ?

Her zaman hayatımızın her yerinde bazı şeyleri ararız ve aynı şekilde sürekli bir şeyler kaybederiz. Aradıklarımız aslında bir kişi, bir yer ya da bir nesne değildir, aslında tam olarak kendimizi ararız. Kendinizi ifade edemediğinizi düşündüğünüz, kimsenin sizi anlamayacağından emin olduğunuz zamanlarda sadece etrafınıza bakın orada kesinlikle sizi anlatan bir şeyler vardır.
                                                  'Ben kimim ?'
Bu aslında sürekli karşılaştığımız ama kendini gizleyen bir soru. Gizlendiği yer mi ? Aradıklarımız. Aşkı mı arıyoruz, o zaman hoşlandığımız insanlar bizim kim olduğumuzu gösterir, arkadaşlarımız, yaşamayı sevdiğimiz yerler, sürekli gittiğimiz bi cafe.. Bu böyle uzar gider.
                        'Ben neden benim ?'
Bunun cevabı daha da basit 'kaybettiklerimiz'. Belki arkadaş, belki sevgili, anne, baba belki de bekaret. Bu kavramları kaybetmek değil önemli olan. Sizi siz yapan bu kavramları neler uğruna kaybettiğiniz.
Sınıfta kaldım, sevgilimden ayrıldım, arkadaşımla küstüm, annemi ağlattım, babamla kavga ettim... Daha saymicam böyle şeyler işte. Şimdi bunların karşısına kocaman bir 'NEDEN?' yazın işte bu sorunun cevabı sizin kim olduğunuzu belirler.
İşte tüm bunlar bir kendini ifade biçimidir. 
Kim olduğunuzu herkese göstermenin zamanı ama bunun için kendinizi tanımalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder