21 Mayıs 2013 Salı

Kaybetmeyin, Farkedin.


    Her şey zaten elinizden alınana kadar değersiz değil midir ? Bu sevgiliniz de olabilir, herhangi bir eşyanızda. Sadece ona sahip olmanın verdiği güvenle değersizleşir ve kaybettiğiniz anda en değerliniz haline gelir.
                      Belki de güven sadece basitleştiriyordur.
    O kadar zor olarak görülen bir olgu bir nesneye yüklendiği anda tüm değerini yitiriyordur belki de. Haklısınız. Belkilerle hayat geçmiyor.
    Onları dinlemediğimiz için yakınan insanlar mesela, sürekli akıl verenler. Yaşamadan kim neyi öğrenmiş ki, kaybetmeden kim değerini anlamış ?
    Annenizi seviyorsunuz değil mi ? Belki de her şeyden çok onu seviyorsunuz hayatınızda ki en değerli insan o. Ama annesini kaybetmiş bir insan için sizin sevginiz sizin verdğiniz değer hiçbir şeydir.
    Güven duygunuzla verdiğiniz değer doğru orantılıdır. Ama bunu farketmeniz tam ters yönde hızla ilerliyordur.
    Olay bu kadar basit aslında bir şeye sahip olursun, ona değer verirsin, o sana güven verir sonra elinden kaçar gider sende ona değer verdiğini farkedersin.
    Çabalayın.
    Size güven veren şeyler elinizde tutmak için, değer verdiğiniz şeylere bu değeri göstermek için bunu hissettirmek için çabalayın. Hoş bliyorum ki bende sizde diğer herkes gibi aynı yaşammımıza devam edicez ve kaybetmeden sahip olduklarımızın farkına varamıcaz.

1 yorum: